1. Шығармада қай кезеңдер сөз етіледі? 2. Үзіндіде қазақ халқының болмысы қалай көрініс тапқан? 3. Сырым би қандай шешім қабылдады? 4. Үзіндіні оқи отырып, төмендегі кестені толтырайық. Өз ойымызды білдірейік. Помагите
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
3.1.2.1 бөлшекті бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде, кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Сабақмақсаттары
Барлық оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну
Оқушылардың басым бөлігі: Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Кейбір оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді және есеп құрастыра алады
Бағалаукритерийлері
. -Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің ретінде біледі.
-Кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді.
Тілдік мақсаттар
Квадрат,куб
Құндылықтарды дарыту
Өмір бойы білім алу
Пәнаралық байланыстар
жаратылыстану
Алдыңғы меңгерген білім
Көбейту мен бөлу
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтыңбасы
2мин
Сабақтың ортасы
10 минут
(Ұ) Психологиялық ахуал «Тілектер бұрқасыны»
Топқа бөлу
-Қолдарыңдағы бөліктерден не құрастыруға болады
-Ұлттық ою-өрнектерді қайдан көреміз
— Оны сәндік қолданбалы өнер деп атайды екен
ҚБ «Үш шапалақ»
Онда мұражайға барып қайтайық
(С) Галереяны шарлау
Осы бұйымдар қандай материалдан жасалғанын білгілерің келе ме?
Ағаш сазбалшық тері киіз
36 25 27 8
ҚБ «Жарайсың»
— Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?
— Сендер бүгінгі сабақта санның квадраты мен кубын есептейтін боласыңдар.
Сергіту сәті
(Т)
І –топсандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі ретінде жазып есептейді
Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаз және есепте.
3 3+28= 8 2 -2 3=
62+4 2= 9 2-3 3 =
ІІ- топСандардың квадраты мен кубын есептейді
1 3= 5 2= 8 2= 2 3=
9 2= 6 2=
Сәйкестендір
8 Екі көбейтіндінің
81 көбейтіндісі болатын
64 сан
9
27 Үш көбейткіштің
25 көбейтіндісі болатын
125 сан
ІІІ- топСәйкестендіру
Қорғайды топтар бірін-бірі бағалайды
Бағалау критерийі:
Санның квадратын, кубын табады
Дескриптор:
-Санның квадратын екі көбейткіш түрінде көрсетті.
-Санның кубын үш көбейткіш түрінде көрсетті.
фигуралар
түрлі бұйымдар
тостаған,
торсық,күбі
көрпеше
Интер белсенді тақта
Плакат,
фломастер
Сабақтың соңы
3 мин
Рефлексия
Бір +
Бір —
Дифференциация оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Тақырыпқа сай есептер құрастырады
Үш шапалақ
Екі жұлдыз, бір тілек
Интерактивті тақта
Сергіту сәті
Сабақбойынша рефлексия
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттың кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Коротко на русском, в парке встречаются мальчик и девочка, Яна и Артем. Яна читает книгу, не сразу замечает Артема. Он интересуется, что она читает и почему. Она говорит, что фантастику, а он смеется, что девочки же читают книги о любви обычно. После, он хвалит ее, что она читает такие книги. Он говорит какие книги нравятся ему. Он рекомендует ей книги. а она обещает, что прочитает и позже поделится своим впечатлением.
- Яночка, сәлем! - ал, сәлем, Артем, мен және сені айтар-айтпастан байқамады! - әрине, ғой сен саябақта оқисың. Бірде-бір маңай көрмейсің. Айтпақшы, ал нені сен оқисың? - ғажайыпты. - Станиславтың Лема "Солярис"! Ойбай, Яночка, сен ақылды жаужұмырларды оқисың! - қажет менімен күлесің! - не арада коем уақиғада! Жайдан-жай әншейін қыздар романдарды туралы көңілде оқиды. Сол себептен мен таң қалдым, ғажайыптың классикасын бас сенің қолдарда көріп. - неғып ғой, "Солярис" да туралы көңілде. Ғана сол жай көңіл. Қарамастан және тағы мында көп басқа ашына арқаудың қызықты. - сен ақылгөйсің, Яночка. - неше қошемет айтар-айтпастан! Ал нені сен, Артем оқисың? - мен де ғажайыпты сүйемін. Ғана неғұрлым отандық. Айталық, ағалы-інілінің романдары Стругацкийлардың. Илянің Сергея Лукьяненконың кітаптары. - Лукьяненконы мен оқыдым. Кітаптар туралы түн және күндізгі кежеуілдерде. Ал міне осы ағалы-інілілер маған алты аласы, бес бересі жоқ. - олар саған понравятся. Сөзсіз оның романын "ұлу баурайда" ардақта-. Қарамастан және бұдан әрі оның шығармашылығына на өл-өлгенше ғашық боласың. - жөн, Артем. Мен сөзсіз ардақтаймын.
ответ:Сабақтың тақырыбы
Санның квадраты және кубы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
3.1.2.1 бөлшекті бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде, кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Сабақмақсаттары
Барлық оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну
Оқушылардың басым бөлігі: Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Кейбір оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді және есеп құрастыра алады
Бағалаукритерийлері
. -Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің ретінде біледі.
-Кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді.
Тілдік мақсаттар
Квадрат,куб
Құндылықтарды дарыту
Өмір бойы білім алу
Пәнаралық байланыстар
жаратылыстану
Алдыңғы меңгерген білім
Көбейту мен бөлу
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтыңбасы
2мин
Сабақтың ортасы
10 минут
(Ұ) Психологиялық ахуал «Тілектер бұрқасыны»
Топқа бөлу
-Қолдарыңдағы бөліктерден не құрастыруға болады
-Ұлттық ою-өрнектерді қайдан көреміз
— Оны сәндік қолданбалы өнер деп атайды екен
ҚБ «Үш шапалақ»
Онда мұражайға барып қайтайық
(С) Галереяны шарлау
Осы бұйымдар қандай материалдан жасалғанын білгілерің келе ме?
Ағаш сазбалшық тері киіз
36 25 27 8
ҚБ «Жарайсың»
— Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?
— Сендер бүгінгі сабақта санның квадраты мен кубын есептейтін боласыңдар.
Сергіту сәті
(Т)
І –топсандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі ретінде жазып есептейді
Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаз және есепте.
3 3+28= 8 2 -2 3=
62+4 2= 9 2-3 3 =
ІІ- топСандардың квадраты мен кубын есептейді
1 3= 5 2= 8 2= 2 3=
9 2= 6 2=
Сәйкестендір
8 Екі көбейтіндінің
81 көбейтіндісі болатын
64 сан
9
27 Үш көбейткіштің
25 көбейтіндісі болатын
125 сан
ІІІ- топСәйкестендіру
Қорғайды топтар бірін-бірі бағалайды
Бағалау критерийі:
Санның квадратын, кубын табады
Дескриптор:
-Санның квадратын екі көбейткіш түрінде көрсетті.
-Санның кубын үш көбейткіш түрінде көрсетті.
фигуралар
түрлі бұйымдар
тостаған,
торсық,күбі
көрпеше
Интер белсенді тақта
Плакат,
фломастер
Сабақтың соңы
3 мин
Рефлексия
Бір +
Бір —
Дифференциация оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Тақырыпқа сай есептер құрастырады
Үш шапалақ
Екі жұлдыз, бір тілек
Интерактивті тақта
Сергіту сәті
Сабақбойынша рефлексия
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттың кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Объяснение:
- Яночка, сәлем!
- ал, сәлем, Артем, мен және сені айтар-айтпастан байқамады!
- әрине, ғой сен саябақта оқисың. Бірде-бір маңай көрмейсің. Айтпақшы, ал нені сен оқисың?
- ғажайыпты.
- Станиславтың Лема "Солярис"! Ойбай, Яночка, сен ақылды жаужұмырларды оқисың!
- қажет менімен күлесің!
- не арада коем уақиғада! Жайдан-жай әншейін қыздар романдарды туралы көңілде оқиды. Сол себептен мен таң қалдым, ғажайыптың классикасын бас сенің қолдарда көріп.
- неғып ғой, "Солярис" да туралы көңілде. Ғана сол жай көңіл. Қарамастан және тағы мында көп басқа ашына арқаудың қызықты.
- сен ақылгөйсің, Яночка.
- неше қошемет айтар-айтпастан! Ал нені сен, Артем оқисың?
- мен де ғажайыпты сүйемін. Ғана неғұрлым отандық. Айталық, ағалы-інілінің романдары Стругацкийлардың. Илянің Сергея Лукьяненконың кітаптары.
- Лукьяненконы мен оқыдым. Кітаптар туралы түн және күндізгі кежеуілдерде. Ал міне осы ағалы-інілілер маған алты аласы, бес бересі жоқ.
- олар саған понравятся. Сөзсіз оның романын "ұлу баурайда" ардақта-. Қарамастан және бұдан әрі оның шығармашылығына на өл-өлгенше ғашық боласың.
- жөн, Артем. Мен сөзсіз ардақтаймын.