Мета: продовжувати опрацювання ідейно-художнього змісту твору, характеризувати вчинки і поведінку головних героїв твору, виразно переказувати цікаві епізоди повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять, творчу уяву школярів; зіставляти описане з реальним життям; вміння характеризувати героїв, грамотно і послідовно висловлювати свої думки, судження; виховувати позитивні риси характеру на прикладі головних героїв, повагу до творчості Стельмаха.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: текст твору, учнівські малюнки "Яким я уявляю чудовисько біля озера", дидактичний матеріал.
Природа вклала в людину необхідність
турбуватися про інших людей.
М. Аврелій
ХІД УРОКУ
I. Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.
1. Літературна гра "Так — ні".
✵ Митько прочитав Сергієві про страшних драконів з острова Мадагаскар. (Ні.)
✵ Хохуля — дивний за походженням вид тварин третинного періоду, що зберігся до наших днів. (Так.)
✵ Сергій висунув сміливу наукову гіпотезу про давнього звіра. (Ні.)
✵ Митько із задоволенням читає про варана. (Так.)
✵ Митько сказав, що назва села Юрківка походить від юрського періоду. (Так.)
✵ На березі озера діти знайшли ріжки та ніжки козеняти, якого з’їло чудовисько. (Ні.)
Объяснение:
Мета: продовжувати опрацювання ідейно-художнього змісту твору, характеризувати вчинки і поведінку головних героїв твору, виразно переказувати цікаві епізоди повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять, творчу уяву школярів; зіставляти описане з реальним життям; вміння характеризувати героїв, грамотно і послідовно висловлювати свої думки, судження; виховувати позитивні риси характеру на прикладі головних героїв, повагу до творчості Стельмаха.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: текст твору, учнівські малюнки "Яким я уявляю чудовисько біля озера", дидактичний матеріал.
Природа вклала в людину необхідність
турбуватися про інших людей.
М. Аврелій
ХІД УРОКУ
I. Організація початку уроку.
Привітання, перевірка стану готовності учнів до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.
1. Літературна гра "Так — ні".
✵ Митько прочитав Сергієві про страшних драконів з острова Мадагаскар. (Ні.)
✵ Хохуля — дивний за походженням вид тварин третинного періоду, що зберігся до наших днів. (Так.)
✵ Сергій висунув сміливу наукову гіпотезу про давнього звіра. (Ні.)
✵ Митько із задоволенням читає про варана. (Так.)
✵ Митько сказав, що назва села Юрківка походить від юрського періоду. (Так.)
✵ На березі озера діти знайшли ріжки та ніжки козеняти, якого з’їло чудовисько. (Ні.)