1(1б). Середнє арифметичне різних чисел завжди буває: а) більше меншого з чисел;
б) менше меншого з чисел;
в) більше більшого з чисел.
2.(1б) Середнє арифметичне чисел 4,2; 0,08; 0,01 дорівнює:
а) 1,43;
б) 1,67;
в) 2,145.
3. (1б)У волейбольної команді двом гравцям по 21 році, трьом - по 20 років, одному - 24 роки. Середній вік гравців команди становить:
а) 20 років;
б) 21 рік;
в) 22 року.
4.(1б) Для того, щоб знайти середню швидкість, потрібно:
а) знайти середнє арифметичне швидкостей на всіх ділянках шляху;
б) скласти швидкості на всіх ділянках шляху і розділити на час, витрачений на весь шлях;
в) весь шлях (суму довжин усіх ділянок шляху) розділити на час, витрачений на весь шлях.
5(1б).Середнє арифметичне трьох чисел дорівнює 15, а середнє арифметичне двох інших чисел дорівнює 10. Середнє арифметичне цих п'яти чисел дорівнює:
а) 12,5;
б) 13;
в) 25.
6(2б). Перша ділянка шляху по рівнині туристи пройшли за три години зі швидкістю 7 км / год, а другий - по гірській дорозі - за 2 год. З якою швидкістю туристи йшли в гору, якщо середня швидкість на всьому шляху дорівнювала 5,7 км / год:
7(2)б. Велосипедист їхав 3 години зі швидкістю 14 км / год, і 2 год на іншому. Середня швидкість руху велосипедиста 17,6 км / год. Знайдіть швидкість руху велосипедиста на другій ділянці руху.
8 (3б з ПОВНИМ ОБГРУНТУВАННЯМ ) . Середнє арифметичне трьох чисел дорівнює 1,2. Перше число в 0,5 раз, а друге число в 1,5 раз більше третього. Ці числа:
Предположим, что х метров - первая часть верёвки, тогда 7х - вторая часть верёвки, также из условия задачи известно, что первоначальная длина верёвки 256 метров
согласно этим данным составим и решим уравнение:
х+7х=256
8х=256
х=256:8
х=32 (м) - длина I части верёвки.
7х=7·32=224 (м) - длина II части верёвки.
224-32=192 (м) - разница (на столько вторая часть длиннее первой части).
1) 1+7=8 (частей) - получилось равных частей верёвки.
2) 256:8=32 (м) - длина I части верёвки.
3) 32·7=224 (м) - длина II части верёвки.
4) 224-32=192 (м) - разница.
ответ: на 192 метра вторая часть верёвки длиннее первой части.
Проверка:
32+224=256 (м) - первоначальная длина верёвки.
2) х=48:3
х=16
у=16*3
у=48
а=48:16
а=3
3) х:14=18
х=18*14=18*10+18*4=180+72=252
b:24=8
b=8*24=8*20+8*4=160+32=192
72:k=9
k=72:9=8
72:у=12
у=72:12=6
4) 7*n=336
n=40, 7*40=280 280<336 - не подходит
n=48, 7*48=7*40+7*8=280+56=336 336=336
159*е=477
е=2, 159*2=318 318<477 - не подходит
e=3, 159*3=159+159+159=477 477=477
а*5=125
а=20, 20*5=100 100<125 - не подходит
а=25, 25*5=20*5+5*5=100+25=125 125=125
297:с=33
с=5, 5*33=5*30+5*3=150+15=165 165<297-не подходит
c=9, 9*33=9*30+9*3=270+27=297 297=297