В
Все
Б
Биология
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
А
Алгебра
Р
Русский язык
О
ОБЖ
И
История
Ф
Физика
Қ
Қазақ тiлi
О
Окружающий мир
Э
Экономика
Н
Немецкий язык
Х
Химия
П
Право
П
Психология
Д
Другие предметы
Л
Литература
Г
География
Ф
Французский язык
М
Математика
М
Музыка
А
Английский язык
М
МХК
У
Українська література
И
Информатика
О
Обществознание
Г
Геометрия
Nyashka12
Nyashka12
16.05.2020 15:28 •  Литература

Якім чынам Волька выратавала Дзядулю?​

Показать ответ
Ответ:
ifj2ifvjw
ifj2ifvjw
20.03.2022 20:29

Тема. Елементи фольклору. Особливості поетичної мови.

Мета: поглибити знайомство учнів з твором; визначити елементи фольклору та особливості поетичної мови; розвивати навички виразного читання, логічного мислення, зв′язного мовлення; привити любов до поетичного слова.

Обладнання: тексти твору.

 

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Тема твору «Пісня про Роланда»

( Зображення боротьби франків проти іноземців та іновірців за батьківщину та християнську віру).

2. Ідея епосу.

( Оспівування боротьби французів з арабськими завойовниками, вірності королю й вітчизні, засудження зради батьківщини. Патріотичний пафос нерозривно пов′язаний з мотивом національно-релігійної боротьби проти мусульман і особливою місією в цій боротьбі Франції).

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

Представлення учнями результатів дослідницької роботи.

Побудову системи образів визначили особливості конфлікту. В її основі лежить принцип контрасту: служба чи протистояння або зрада Карлу визначає і місце персонажа в системі образів.

Карл і всі, хто виступає з ним,— хоробрі, порядні, керуються почуттями честі та патріотизму. Усі, хто протистоїть їм,— зрадливі, підступні, віроломні й жорстокі.

3. Риси епічного твору відчутні в усіх строфах «Пісні про Роланда».

Захисники Франції ідеалізуються. Є приклади гіперболізації сили й

доблесті героїв:

Хто бачив би Роланда й Олів’єра,

Як тяли і сікли вони мечами,

Як списом теж вдаряв архієпископ!

Число погибших нині добре звісне,

Воно у давніх хроніках стоїть,

В історії: звиш тисячів чотири.

(Переклад В. Щурата)

У «Пісні про Роланда» є багато описів кривавих батальних сцен із

натуралістичними подробицями:

Кипить завзятий вікопомний бій.

І мчить Роланд, загін боронить свій.

Списом він б’є зухвалих ворогів,

Змінив в бою п’ятнадцять держаків.

Та ось він гострий Дюрандаль підвів,

Яким Шернуля зарубать хотів,—

Пробив шолом з камінням дорогим,

Зітнув півчерепа мечем ясним,

І вже кольчугу розтинає він,

Проймає враже тіло до колін,

Золочене сідло навпіл розсік,

Пробивши наскрізь огиреві бік.

Роланд суглоби рве, й руба кістки,

І валить маврів помахом руки.

 

(Переклад М. Терещенка)

Для твору характерною є бурхлива реакція природи на все, що

відбувається з людьми, тобто використовується принцип

паралелізму. В критичний момент, коли військо Роланда потерпало

від навали маврів, у природі виявляється найвищий розпач: серед

дня стало темно, як уночі:

Гримлять громи, бушують буруни,

Невпинний град і ливний дощ без краю,

І часті блискавки все небо крають,

І вся навкруг здригається земля...

І люди всі вжахнулися з того,

І всі кричать: «Це судний день настав!»

Ніхто не знає, з чого ураган:

Природа тужить, що помре Роланд.

{Переклад М. Терещенка)

У творі є «віщі» сни, плачі (Роланд оплакує загибель Олівера,

Турпіна, а потім Карл тужить над тілами Роланда і франків), фантастичні елементи (Карл просить Бога продовжити день, щоб він міг помститися за Роланда), постійні епітети (Франція «люба», «прекрасна», Карл «сивобородий», Роланд «хоробрий», Ганелон «підступний»).

«Пісня про Роланда» написана десятискладним віршем зі збереженням асонансів. Для епічних творів середньовічної Франції такий віршовий розмір є досить характерним. Твір поділяється на строфи нерівного розміру, що мають назву тірад. Таких тірад в оригіналі налічується 291. Кожна з них закінчується словом «Аой!». Можливо, це своєрідний приспів.

Робота з текстом (в зошитах).

І варіант

Знайдіть і запишіть епітети й порівняння, які найчастіше використовуються для характеристики Роланда.

( Хоробрий, безстрашний, могутній, прекрасний, грізний; перед боєм «став гордим, як лев чи леопард»).

ІІ варіант

За до тексту створити словесний портрет Карла Великого.

( Славний чоловік з гордою поставою. Сиве волосся, більша, ніж сніг борода, величний і прекрасний. Цей портрет , ознака, не відповідає дійсності, адже 778 році Карлові було лише 38 років. Таке зображення Карла є характерним для епічних поем).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Вправа «Мікрофон».

В чому полягає виховне значення французького героїчного епосу «Пісня про Роланда»?

V. Домашнє завдання .

Підготуватись до уроку – диспуту.

0,0(0 оценок)
Ответ:
liza1383
liza1383
10.05.2022 19:33

Первым делом Гринёв когда приехал встретился со Швабриным. Он рассказал что тут да как тут.Потом Швабрин начал понимать что Гринёв то же полюбил Машу. Гринём придумал песенку и когда он показал Швабрину свою песенку, Швабрин посмеялся над тем что он придумал. Так так Швабрин ревновал Машу к Гринёву и когда Гринёв не знал что подарить Маше Швабрин сказал что если хочешь чтобы она ходила тебе в полночь подари ей серёжки (намекая какая она простая)Потом они пошли на дуэль, но их прервал Игнатьичь. Пошли во второй раз,наалась дуэль и когда Гринёва отвлек Савеличь, Швабрин подло ударил в плечо Гринёва.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Литература
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота