2. Составьте попс-формулу, выскажите свое мнение о прочитанном. • По моему мнению, ... . • Потому что... Я так понимаю... . Я могу подтвердить это следующими фактами... . Я пришел к выводу. асстановку знаков пр
мета: познайомити з творчістю американського письменника роберта шеклі, сформувати уявлення про фантастику як літературний жанр, розвивати уміння аналізувати літературні твори; розвивати творчу уяву; продовжити працювати над формуванням особистісних компетенцій.
обладнання: портрет роберта шеклі, виставка книг фантастичного жанру, проектор, мультимедійна дошка, мультимедійні презентації.
тип уроку: урок формування нових знань, умінь, навичок.
епіграф: кожна наша думка буквально творить наше майбутнє.
луїза хей
хід уроку
і. організаційний момент.
повідомлення теми, очікуваних результатів, епіграфу уроку.
(слайди 1 -2). запис теми та епіграфу уроку в зошити. (тема та
епіграф записані на дошці).
іі. актуалізація опорних знань і умінь.
мозковий штурм. (слайди3 – 4)
записи у зошитах.
фантастика(в перекладі з грецької «здатність уявляти») – 1. поняття, образи, створені уявою, тобто такі, що не відпові дійсності; вигадка, казка.
2. жанр літератури, а також твори, що описують явища, події нереальні, не існуючі в дійсності, які містять казкові образи.
3. щось видумане, нереальне, пов’язане з фантазією.
ііі. мотивація навчальної діяльності.
слово вчителя. фантастика стала помітним явищем сучасної культури. у потоці книг вражає велика кількість тем, сюжетів, цікавих припущень, сміливих передбачень; притягають відважні задуми, винахідливість, дотепність, вигадка. кращі фантастичні твори пов’язані з проблемами, що хвилюють, учать осягати буття в його безмежному різноманітті. фантастичні припущення – лише згусток того, з чим ми зустрічаємося сьогодні або можемо зіткнутися завтра. сполучаючи воєдино можливе з неможливим, реальність з мрією, правдоподібність з вигадкою, письменники створюють уявні моделі небувалих життєвих ситуацій, примушують замислитися про серйозні речі, побачити звичне і буденне під новим кутом зору.
іv. формування нових знань, умінь і навичок.
слово вчителя. сьогодні ми познайомимося з відомим письменником-фантастом – робертом шеклі. (перегляд презентації»біографія шеклі» – відкривається через гіперпосилання: слід установити курсор на прізвище письменника і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).
бесіда за переглянутим слайд – шоу.
– літературу якої країни представляє роберт шеклі?
– що вам найбільше запам’яталося з його біографії?
– що найбільше вразило?
мозковий штурм: «міркуймо разом! » (слайди 5 – 8)
– що таке запах?
– який орган є нам розрізняти запахи?
– які запахи вам подобаються?
робота над проблемним запитанням: як ви вважаєте, думки мають свій запах? як ви розумієте назву твору? (слайд 9)
словникова робота. (слайд 10 – через гіперпосилання відкриваються пояснення до всіх слів: слід установити курсор на потрібне слово і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).
робота в групах:
1-ша група. завдання: створити асоціативне гроно. з перелічених якостей людей потрібно виділити ті, що були притаманні кліві.
2-га група. завдання: коментоване читання уривків, які найкраще характеризують кліві. ( зорельот, не забуває про сумку з поштою, яку не кидає навіть тоді, коли знаходиться в небезпечних ситуаціях. намагається опанувати свої думки і не панікувати. старається зрозуміти закон виживання на незнайомій планеті.)
3-тя група. завдання: відновити перфорований текст.
хіба завдяки своєму (розуму) й умінню (пристосовуватися) людина не була завжди і скрізь (царем природи)? (р. шеклі)
презентація роботи в групах.
v. підсумок уроку.
вправа «мікрофон. коло ідей». ідея – ствердження сили людської думки, здатної знайти вихід із любої ситуації, перебороти всі перешкоди на своєму шляху. (слайд 13)
робота зі слайдом: »знайди зайве! » (слайд 14)
бліц диктант («+»- «-»): «перевір себе! »
1. зорельот летів крізь колонізоване скупчення сергон.
2. зореліт здійснив вимушену посадку, тому що не працювала система отоплення на кораблі.
3. приземлившись, корабель вибухнув.
4. тварини, які населяли планету, були такими ж, як на землі.
5. кліві підібрав біля уламків корабля контейнер з провізією.
6. головному герою довелось захищатися від хижих звірів.
7. кліві не вдалося зберегти сумку з поштою.
8. лерой провів на планеті з-м-23 три дні.
9. головний герой переховувався від небезпеки в печері.
10. востаннє на планеті кліві уявив у себе в руках смолоскип, яким він спричинив небачену досі тут пожежу.
11. побачивши в ілюмінатор ракети спустошену планету, головний герой дуже шкодував.
живучи в наш складний час, спостерігаючи за життям свого народу і усього людства, я часто замислююсь, що чекає на всіх нас у майбутньому. а замислюючись над цим, я ніколи не приходжу до одного і того ж рішення.
інколи мені здається, що на людство чекає прекрасне майбутнє. на землі не буде більше великих війн, завдяки досягненням науки й техніки людство назавжди очистить планету від усього сміття, яким воно заповнило її ось уже протягом кількох століть. усі люди будуть жити в гармонії з навколишнім світом і природою.
але через
хвилину мені здається, що таке життя може настати тільки у тому випадку, якщо все людство замовить собі пропуск в астрал і через нього потрапить в небесне царство.
але всі мої ілюзії у ту саму мить, коли, вийшовши на вулицю, я бачу худі й заморені обличчя літніх людей, що мусять увесь день стояти на морозі лише для того, щоб випрохати жменьку монет на хліб, або коли я бачу птахів у калюжі нафти, або коли стільки іде грошей на озброєння, або коли дивлюсь кримінальну хроніку.
ось тоді мені здається, що у людства немає майбутнього або на нього чекає таке майбутнє, що краще б його не було.
але усе-таки мені здається, що ми не настільки нерозважні, щоб допустити це. майбутнє у людства повинно бути, і наше завдання зробити його прекрасним.
ответ:
мета: познайомити з творчістю американського письменника роберта шеклі, сформувати уявлення про фантастику як літературний жанр, розвивати уміння аналізувати літературні твори; розвивати творчу уяву; продовжити працювати над формуванням особистісних компетенцій.
обладнання: портрет роберта шеклі, виставка книг фантастичного жанру, проектор, мультимедійна дошка, мультимедійні презентації.
тип уроку: урок формування нових знань, умінь, навичок.
епіграф: кожна наша думка буквально творить наше майбутнє.
луїза хей
хід уроку
і. організаційний момент.
повідомлення теми, очікуваних результатів, епіграфу уроку.
(слайди 1 -2). запис теми та епіграфу уроку в зошити. (тема та
епіграф записані на дошці).
іі. актуалізація опорних знань і умінь.
мозковий штурм. (слайди3 – 4)
записи у зошитах.
фантастика(в перекладі з грецької «здатність уявляти») – 1. поняття, образи, створені уявою, тобто такі, що не відпові дійсності; вигадка, казка.
2. жанр літератури, а також твори, що описують явища, події нереальні, не існуючі в дійсності, які містять казкові образи.
3. щось видумане, нереальне, пов’язане з фантазією.
ііі. мотивація навчальної діяльності.
слово вчителя. фантастика стала помітним явищем сучасної культури. у потоці книг вражає велика кількість тем, сюжетів, цікавих припущень, сміливих передбачень; притягають відважні задуми, винахідливість, дотепність, вигадка. кращі фантастичні твори пов’язані з проблемами, що хвилюють, учать осягати буття в його безмежному різноманітті. фантастичні припущення – лише згусток того, з чим ми зустрічаємося сьогодні або можемо зіткнутися завтра. сполучаючи воєдино можливе з неможливим, реальність з мрією, правдоподібність з вигадкою, письменники створюють уявні моделі небувалих життєвих ситуацій, примушують замислитися про серйозні речі, побачити звичне і буденне під новим кутом зору.
іv. формування нових знань, умінь і навичок.
слово вчителя. сьогодні ми познайомимося з відомим письменником-фантастом – робертом шеклі. (перегляд презентації»біографія шеклі» – відкривається через гіперпосилання: слід установити курсор на прізвище письменника і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).
бесіда за переглянутим слайд – шоу.
– літературу якої країни представляє роберт шеклі?
– що вам найбільше запам’яталося з його біографії?
– що найбільше вразило?
мозковий штурм: «міркуймо разом! » (слайди 5 – 8)
– що таке запах?
– який орган є нам розрізняти запахи?
– які запахи вам подобаються?
робота над проблемним запитанням: як ви вважаєте, думки мають свій запах? як ви розумієте назву твору? (слайд 9)
словникова робота. (слайд 10 – через гіперпосилання відкриваються пояснення до всіх слів: слід установити курсор на потрібне слово і нажати на пробіл або клікнути лівою стороною мишки).
робота в групах:
1-ша група. завдання: створити асоціативне гроно. з перелічених якостей людей потрібно виділити ті, що були притаманні кліві.
мужність, щедрість, винахідливість, тактовність, витримка, почуття відповідальності, ввічливість, чуйність, доброта, цілеспрямованість, хитрість, дисциплінованість.
2-га група. завдання: коментоване читання уривків, які найкраще характеризують кліві. ( зорельот, не забуває про сумку з поштою, яку не кидає навіть тоді, коли знаходиться в небезпечних ситуаціях. намагається опанувати свої думки і не панікувати. старається зрозуміти закон виживання на незнайомій планеті.)
3-тя група. завдання: відновити перфорований текст.
хіба завдяки своєму (розуму) й умінню (пристосовуватися) людина не була завжди і скрізь (царем природи)? (р. шеклі)
презентація роботи в групах.
v. підсумок уроку.
вправа «мікрофон. коло ідей». ідея – ствердження сили людської думки, здатної знайти вихід із любої ситуації, перебороти всі перешкоди на своєму шляху. (слайд 13)
робота зі слайдом: »знайди зайве! » (слайд 14)
бліц диктант («+»- «-»): «перевір себе! »
1. зорельот летів крізь колонізоване скупчення сергон.
2. зореліт здійснив вимушену посадку, тому що не працювала система отоплення на кораблі.
3. приземлившись, корабель вибухнув.
4. тварини, які населяли планету, були такими ж, як на землі.
5. кліві підібрав біля уламків корабля контейнер з провізією.
6. головному герою довелось захищатися від хижих звірів.
7. кліві не вдалося зберегти сумку з поштою.
8. лерой провів на планеті з-м-23 три дні.
9. головний герой переховувався від небезпеки в печері.
10. востаннє на планеті кліві уявив у себе в руках смолоскип, яким він спричинив небачену досі тут пожежу.
11. побачивши в ілюмінатор ракети спустошену планету, головний герой дуже шкодував.
рефлексія.
вірш «коли здається жити неспромога»
коли здається жити неспромога,
коли здається, більше сил нема,
повір у себе, і твоя тривога
розвіється, як марево, сама…
повір у себе, ти багато можеш,
не опускай безсилої руки.
ти сам собі найкраще –
лиш тільки спробуй сам себе знайти.
коли здається, що земля і небо
тебе стали на диби,
повір у себе, знай, що жити треба,
бо ви своєї долі – не раби!
живучи в наш складний час, спостерігаючи за життям свого народу і усього людства, я часто замислююсь, що чекає на всіх нас у майбутньому. а замислюючись над цим, я ніколи не приходжу до одного і того ж рішення.
інколи мені здається, що на людство чекає прекрасне майбутнє. на землі не буде більше великих війн, завдяки досягненням науки й техніки людство назавжди очистить планету від усього сміття, яким воно заповнило її ось уже протягом кількох століть. усі люди будуть жити в гармонії з навколишнім світом і природою.
але через
хвилину мені здається, що таке життя може настати тільки у тому випадку, якщо все людство замовить собі пропуск в астрал і через нього потрапить в небесне царство.
але всі мої ілюзії у ту саму мить, коли, вийшовши на вулицю, я бачу худі й заморені обличчя літніх людей, що мусять увесь день стояти на морозі лише для того, щоб випрохати жменьку монет на хліб, або коли я бачу птахів у калюжі нафти, або коли стільки іде грошей на озброєння, або коли дивлюсь кримінальну хроніку.
ось тоді мені здається, що у людства немає майбутнього або на нього чекає таке майбутнє, що краще б його не було.
але усе-таки мені здається, що ми не настільки нерозважні, щоб допустити це. майбутнє у людства повинно бути, і наше завдання зробити його прекрасним.