Рахуємо молярні маси сульфату міді та мідного купоросу M(CuSO4) = 64 + 32 + 16 * 4 = 160 г/моль M(CuSO4*5H2O) = 160 + 5 * 18 = 250 г/моль Отже, якщо в 250 г/моль купоросу є 160 г/моль сульфату міді, то в 75 г купоросу є х г міді грам Рахуємо кількість речовини сульфату міді n = m / M = 48 / 160 = 0.3 моль Пишемо реакцію CuSO4 + Fe = FeSO4 + Cu За рівнянням реакції кількість сульфату міді = кількості міді = 0.3 моль Рахуємо різницю між відносними атомними масами металів 64 - 56 = 8 г/моль Отже, якщо зміна маси на 1 моль буде 8 г, то зміна маси на 0.3 моль буде х г грами Відповідь: на 2.4 грами збільшиться
Задать во Войти
АнонимХимия26 марта 18:00
1)Во сколько раз больше в зесной коре атомов кислорода чем атомов кремния,если их содержание по массе составляет 49,5%
и 25,7% соответственно? 2)Аморфный кремний получают восстановлением кварцевого песка магнием.Как выделить кремний из смеси полученных твёрдых веществ?Напишите уравнения реакций.
ответ или решение1
Брагин Михаил
Задача 1
Дано:
ω (O) = 49,5%
ω (Si) = 25,7%
Найти:
N (O) ? N (Si)
1) Пусть m образца = 100 г;
2) m (O) = ω (O) * m образца / 100% = 49,5% * 100 / 100% = 49,5 г;
3) n (O) = m (O) / M (O) = 49,5 / 16 = 3,094 моль;
4) N (O) = n (O) * NA = 3,094 * 6,02*10^23 = 18,626*10^23;
5) m (Si) = ω (Si) * m образца / 100% = 25,7% * 100 / 100% = 25,7 г;
6) n (Si) = m (Si) / M (Si) = 25,7 / 28 = 0,918 моль;
7) N (Si) = n (Si) * NA = 0,918 * 6,02*10^23 = 5,526*10^23;
8) N (O) / N (Si) = 18,626*10^23 / 5,526*10^23 = 3,37.
ответ: Число атомов O в 3,37 раза больше, чем Si.
M(CuSO4) = 64 + 32 + 16 * 4 = 160 г/моль
M(CuSO4*5H2O) = 160 + 5 * 18 = 250 г/моль
Отже, якщо в 250 г/моль купоросу є 160 г/моль сульфату міді, то в 75 г купоросу є х г міді
Рахуємо кількість речовини сульфату міді
n = m / M = 48 / 160 = 0.3 моль
Пишемо реакцію
CuSO4 + Fe = FeSO4 + Cu
За рівнянням реакції кількість сульфату міді = кількості міді = 0.3 моль
Рахуємо різницю між відносними атомними масами металів
64 - 56 = 8 г/моль
Отже, якщо зміна маси на 1 моль буде 8 г, то зміна маси на 0.3 моль буде х г
Відповідь: на 2.4 грами збільшиться