В
Все
Б
Биология
Б
Беларуская мова
У
Українська мова
А
Алгебра
Р
Русский язык
О
ОБЖ
И
История
Ф
Физика
Қ
Қазақ тiлi
О
Окружающий мир
Э
Экономика
Н
Немецкий язык
Х
Химия
П
Право
П
Психология
Д
Другие предметы
Л
Литература
Г
География
Ф
Французский язык
М
Математика
М
Музыка
А
Английский язык
М
МХК
У
Українська література
И
Информатика
О
Обществознание
Г
Геометрия
vika2084
vika2084
01.07.2020 18:55 •  Химия

Силикат-глыба, используемая для приготовления натриевого растворимого стекла, имеет состав na2o*3sio2 сколько надо взять соды na2co3∙10н2o для приготовления 10 тонн силикат-глыбы.

Показать ответ
Ответ:
Саша030612
Саша030612
02.09.2020 00:05

 вот!

дано:

m(MgO)-8г

m(H2SO4)-19.8г

ришение

m=количество умножить на молярній обьем

а потом что бі найти количество = массу поделить на молярную массу, и у нас получаетсяя

MgO+2Y2so4=MgSo4+2H2O

            8

V(MgO)=--- =.02 моль

              40  

                 19.8

V(H2SO4) = = 0,3 моль

                  50

 

V(MgO)     1

=

VH2SO4)     1

 из этого у нас получается что 0,2< 0.3 моль из этого следует что H2SO4 в надлишку

потом

V(H2SO4)     2

=

V(MgSO4)    1

                 0.3

V(MgSO4)==0.15 моль

                   2

 

M(MgSO4)=24+32+(16умножить на 4)=120 г на моль

m(MgSO4)= 0.15 умножит 120=18 грам

вот и все

 

0,0(0 оценок)
Ответ:
Vandannc
Vandannc
16.03.2021 00:53

«Бекітемін»

Оқу ісі жөніндегі меңгеруші: Қайырқұл Ш.С

Сынып: 8 а,б сынып

Күні: 22.11.16

Сабақтың тақырыбы: №2 бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты

Білімділік: Оқушыларға қаныққан, қанықпаған көмірсутектер номенклатурасы, изомериясы, құрылысы, қасиеттері, алынуы туралы білімдерін тексеру;

Дамытушылық: Қаныққан, қанықпаған көмірсутектер гомолог, изомерлерінің құрылымдық формуласын және алынуы мен химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құру дағдыларын тексеру;

Тәрбиелік: сабақ уақытын бағалауға үйрету, еңбекқорлыққа және пәнге қызығушылығын арттыру.

Сабақ типі: Қорытындылау сабағы.

Сабақ өткізілу түрі: Жазбаша бақылау жұмысы

Құралдар мен реактивтер: Бақылау материалдары.

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын ашу ,оны өткізу жоспарын көрсету.

Бақылау жұмысын орындау кезеңі:

1.Жазбаша бақылау жұмысын орындау

І нұсқа

Кальций элементіне периодтық кестедегі орны бойынша сипаттама:

Химиялық элементтің периодтық жүйедегі орны (периоды, тобы, рет саны), салыстырмалы атомдық массасы

ә) атом құрамы және құрылысы

б) энергетикалық деңгейде орналасуы: ( электрондық құрылысы, электрондық қабаты, ұяшықта орналасуы)

в) Элементтің қасиеті, валенттілігі

2. 45 г судағы моль санын есептеңдер

3. Формулалары мынадай: SO3; HClO; C6H12O6 заттардағы әр элементтердің массалық үлестерін есептеңдер

4. "Барий ботқасы" деп аталатын асқазанды рентген арқылы тексеруде жегізетін препараттың құрамында 58, 80% - барий; 13, 73% - күкірт; 27, 47% - оттегі болатыны белгілі болса, формуласы қандай?

ІІ нұсқа

Хлор элементіне периодтық кестедегі орны бойынша сипаттама:

Химиялық элементтің периодтық жүйедегі орны (периоды, тобы, рет саны), салыстырмалы атомдық массасы

ә) атом құрамы және құрылысы

б) энергетикалық деңгейде орналасуы: ( электрондық құрылысы, электрондық қабаты, ұяшықта орналасуы)

в) Элементтің қасиеті, валенттілігі

2. 5,6 л (қ.ж) SO2 (күкірт оксиді) моль саны қанша?

3. Формулалары мынадай: SO2; HClO2; C6H10O5 заттардағы әр элементтердің массалық үлестерін есептеңдер

4. Қарапайым теңіз жануары теңіз атының қаңқа сүйегі құрамында 47, 83% - стронций; 17, 39% - күкірт; 34, 78% - оттек болса, заттың молекулалық формуласы қандай?

5. Қосылыстағы көміртегі – 39,97 . Заттың формуласын табыңдар.

Объяснение:

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Химия
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота