с химией Установіть відповідність між реагентами та продуктами реакцій:
Реагенти
А кальцій карбонат і хлоридна кислота
Б кальцій гідроксид і хлоридна кислота
В кальцій гідроксид і сульфур (VI) оксид
Г кальцій гідроксид і сульфур (IV) оксид
Продукти реакції
1 кальцій хлорид і вода
2 кальцій сульфіт і вода
3 кальцій хлорид , карбон(IV)оксид, вода
4 кальцій сульфід і вода
5 кальцій сульфат і вода
11. Напишіть рівняння реакцій, за до яких можна здійснити
перетворення за такою схемою:
Магнійà Магній сульфід à Сульфідна кислотаàКупрум(ІІ)
сульфідàКупрум(ІІ) хлоридàКупрум (ІІ) гідроксид
12. Який об’єм водню утвориться при взаємодії барію з нітратною
кислотою масою 68г з масовою часткою нітратної кислоти 10% ?
13. Цинк гідроксид масою 158г піддали термічному розкладанню, а
одержаний цинк оксид піддали взаємодії з хлоридною кислотою.
Визначте масу утвореної солі.
32,4/27=1,2 моль
64/160=0,4 моль
уравнение реакции
0,8 0,4 0,8
2Al+Fe2O3→AI2O3+2Fe
2 1 2
из уравнении видно что 0,8 моль алюминия израсходуется и
1,2-0,8=0,4моль остается в избытке и образуется 0,8 моль железо.
0,4 0,6 0,8 0,8
2AI+6HCI→2AICI3+3H2 Fe+2HCI→FeCI2+H2 всего образуется
2 3 1 1
0,6+0,8=1,4моль водорода и его объем 1,4*22,4=31,36 л
n(вещества)=2,15/86=0,025моль
n(CO2)=6.6/44=0.15mol
n(H2O)=3.15/18=0.175mol
n(O)=0.3mol+0.175mol=0,475mol
m(O)=0.475mol*16=7.6g
Слева 2,15+7,6=9,75
Справа 6,6+3,15=9,75
нет кислорода (9,75=9,75 слева и справа)
Итого
Водорода 0,35/0,025=14
углерода 0,15/0,025=6
С6H14 гексан
2)n(Вещества)=36/180=0,2моль
n(СO2)=52.8/44=1.2моль
n(H2O)=21.6/18=1.2моль
n(O)=1.2моль+2,4моль=3,6моль
m(O)=3.6моль*16=57,6г
Слева 36г+57,6г=93,6г
Справа 52,8+21,6=74,4г
Есть кислород значит и его 93,6г-74,4г=19,2г (разделим на 16 и будет 1,2моль)
Итого
Кислорода 1,2/0,2=6
Водород 2,4/0,2=12
Углерод 1,2/0,2=6
С6Н12О6 глюкоза
лишними не бывают)