Пишемо реакцію 2NH4Cl + Ca(OH)2 = CaCl2 + 2NH3 + 2H2O Рахуємо кількості речовин n(NH4Cl) = 10.7/53.5 = 0.2 моль n(Ca(OH)2) = 10.7/74 = 0.14 моль З рівняння реакції бачимо, що на 0.14 моль кальцій гідроксиду треба 0.28 моль амоній хлориду, а у нас є тільки 0.2 моль. Отже по амоній хлориду ведемо обрахунки. З рівняння реакції бачимо, що кількість амоній хлориду = кількості аміаку, тобто 0.2 моль. Рахуємо об’єм аміаку V = n*Vm = 0.2*22.4 = 4.48 літра, а виділилось тільки 4 літри. Отже η(NH3) = 4/4.48 = 0.893 або 89.3% Відповідь: 89.3%
VBaCl2=200·1.125=225 ml
√BaCl2-0.45·225/1000=0.10 mol - в избытке
VNa2SO4=20·1.10=22 ml
√Na2SO4=22·1.1/1000=0.024 mol
2.найдем массу осадка
0.024mol xmol y mol
BaCl2+Na2SO4=BaSO4↓+2NaCl
1 mol 1 mol 2 mol
x=0.024 mol
m(BaSO4)=0.024·233=5.592 g
3. найдем массу раствора и вычтем массу осадка
mr-ra=200+20-5.592=214.4 g
4. вычислим массу (m), массовую долю (ω) и молярную концентрацию (См) NaCl
у=0.024·2/1=0.048 моль
m=0.048·58.5=2.8г
ω=2.8/214.4=0.013 или 1.3%
См=0.048·1000/214.4=0.22М
2NH4Cl + Ca(OH)2 = CaCl2 + 2NH3 + 2H2O
Рахуємо кількості речовин
n(NH4Cl) = 10.7/53.5 = 0.2 моль
n(Ca(OH)2) = 10.7/74 = 0.14 моль
З рівняння реакції бачимо, що на 0.14 моль кальцій гідроксиду треба 0.28 моль амоній хлориду, а у нас є тільки 0.2 моль. Отже по амоній хлориду ведемо обрахунки.
З рівняння реакції бачимо, що кількість амоній хлориду = кількості аміаку, тобто 0.2 моль.
Рахуємо об’єм аміаку V = n*Vm = 0.2*22.4 = 4.48 літра, а виділилось тільки 4 літри. Отже η(NH3) = 4/4.48 = 0.893 або 89.3%
Відповідь: 89.3%