Сабақтың тақырыбы:«Алтын қалам» әдеби сыйлығының жеңімпазы Сабақтың барысы:
Бөлім:Менің Тәуелсіз Қазақстаным
Күні:
Сынып:5 (Көкжиек ба атысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тықырыбы: «Алтын қалам» әдеби сыйлығының жеңімпазы
Сабақтың мақсаты:5.5.1.2.Лексикалық мағынасы жағынан заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану
Сабақтың кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.
Жыр-мүшәйра-поэзия
Жүлдегер-призер
Жеңімпаз-победитель
Одақ мүшесі-член Союза
Жыр-жинақ-сборник стихотворений Жаңа сөздермен танысады, оқиды. Сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Ақынның жыр—жинағы көп.
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
Сабақтың ортасы Ауызша.
2-тапсырма Суреттерді пайдаланып, мәтін құра. Сенің ойыңша, олар қандай байқауларға қатысты?
Тыңдалым. Оқылым
3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Түсініп оқы. Тақырып қой.
Суреттерді пайдаланып, мәтін құрайды. Қандай байқауларға қатысқаны туралы айтады.
Мәтінді тыңдайды. Түсініп оқиды. Тақырып қояды.
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
Мұғалімнің бағлауы.
ОҚУЛЫҚ
9-сынып
Орта деңгей В1.1— Қалыптасқанжетік игерім
2-бөлiм
Көкжиек-Горизонт 2015
УДК
ББК
О
Оразбаева Ф. Ш., Дәулетбекова Ж. Т., Рахметова Р. С., Рауандина А. Қ., Қасенов Е. С.
О Қазақ тілі: Тіл-Орда. Оқулық: Қазақ тілінен басқа тілде оқытатын 11 жылдық жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған. 2-бөлім / Ф. Ш. Оразбаева, Ж. Т. Дәулетбекова, Р. С. Рахметова, А. Қ. Рауандина, Е. С. Қасенов. — Алматы: Көкжиек-Горизонт ба
ISBN
УДК
ББК
ISBN © ТОО «Көкжиек-Горизонт» ЖШС, 2015
13. КОЛЛЕДЖГЕ БАРСАМ БА ЕКЕН?
1-2 ҚАЗАҚСТАНДАҒЫ КОЛЛЕДЖДЕР
САБАҚ
МӘТІНАЛДЫ ЖҰМЫС
1-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.
Жаңа сөздер:
кәсіптік білім, арнайы дайындық, маман дықты меңгеру, оқуды жалғастыру, мамандар тапшылығы, сұранысқа ие
1. Сен қандай мамандық иесі болуды армандайсың? Неліктен?
2. Адам өзін белгілі бір мамандыққа қашан, қалай дайындау керек деп ойлайсың?
3. Адам бірнеше мамандықты меңгерсе, оның өмірі қандай болады деп ойлайсың?
4. Қай уақытта адам өз еңбегінің жемісін көре алады?
5. Адам өз мамандығын таңдаған кезде нені басшылыққа алу керек?
6. Жақсы маман болу үшін адам нені білуі және үйренуі қажет?
2-тапсырма.«Тізбекті үзбе» ойыны. Екі топқа бөлініңдер. Бірінші топ мамандықатауын бастап айтсын, келесі топ сөз аяғындағы дыбыспен айтылатын мамандық атауымен жалғастырып айтсын. Қай топ тоқтап қалса, сол топ жеңіледі.
Мұғалім мұнайшы
Грамматика
ТҰРЛАУСЫЗ МҮШЕЛЕР
Өздігінен сөйлем құрай алмайтын, тек сөйлемдегі ойды толықтырып тұратын мүшелер сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері деп аталады. Тұрлаусыз мүшелерге анықтауыш, толықтауыш, пысықтауыш жатады.
Хз это или нет