3-тапсырма. Қазақстан халық санын көбейтуді қандай жолдармен же руда? Мысал келтіріп дәлелдеп айтыңдар. апсырма. Өзге ұлттарды сіңіру, ассимиляция жолымен демограф всімге жету дегенді қалай түсінесіңдер? Бұл үрдіс қай елдерде сакталган?
Сабақтың мақсаты: Сарматтардың орналасу территориясы, ескерткіштері, жорықтары туралы баяндай отырып, білікті, білімді азамат тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас Әдісі:интерактивті Көрнекілік: карта Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі • Оқу құралын тексеріп түгелдеу • Әнұран орындау, «Хабар» • Оқушылар зейінін сабаққа аудару ІІ.Үй тапсырмасын сұрау: 1. Оқулықтағы материалдарды пайдаланып, Сыма Цянь, Аммиан марцеллин, Приисктің ғұндар туралы айтқандарын салыстыр. 2. Ғұн қоғамында кімдер билік етті? 3. Ғұндардың шаруашылығы туралы айтып бер. 4. Ғұндардың билеушісі қалай билік жүргізген? 5. Ғұндардың мәдениеті жөнінде әңгіме құрастыр. Жаңа сабақтың жоспары: 1. Сарматтар туралы деректер Сарматтар еліміздің батыс аумағын б.з.б. 8 ғасыр мен б.з.-дың 5 ғасырында мекендеген. 2. Сарматтар мәдениеті. Савромат-сармат тайпалары Орталық Азия мен Қара теңіз өңірі мәдениеттерін байланыстырды. Көршілес Босфор мемлекетімен байланыс орнатып, Алдыңғы Азия, Солтүстік Кавказға, Парфияға жаулаушылық жорықтар жасады. 3. Сарматтар туралы болжамдар. 4. Сарматтардың наным-сенімі. Сабақты бекіту: 1. Сарматтар ескерткіштері Қазақстанның қай аймақтарында табылған? Картадан көрсет. 2. Савроматтар мен сарматтардың байланысы қандай? 3. «Савромат-сарматтардың көне замандағы орны» деген тақырыпта эссе жаз 4. Сарматтар туралы жазған тарихшыларды ата. Бағалау: Үйге тапсырма: § 23. Тест. Амазонкалар туралы аңызды оқып, түсінігін айту.
Сабақтың мақсаты:
Сарматтардың орналасу территориясы, ескерткіштері, жорықтары туралы баяндай отырып, білікті, білімді азамат тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі:интерактивті
Көрнекілік: карта
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
• Оқу құралын тексеріп түгелдеу
• Әнұран орындау, «Хабар»
• Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
1. Оқулықтағы материалдарды пайдаланып, Сыма Цянь, Аммиан марцеллин, Приисктің ғұндар туралы айтқандарын салыстыр.
2. Ғұн қоғамында кімдер билік етті?
3. Ғұндардың шаруашылығы туралы айтып бер.
4. Ғұндардың билеушісі қалай билік жүргізген?
5. Ғұндардың мәдениеті жөнінде әңгіме құрастыр.
Жаңа сабақтың жоспары:
1. Сарматтар туралы деректер
Сарматтар еліміздің батыс аумағын б.з.б. 8 ғасыр мен б.з.-дың 5 ғасырында мекендеген.
2. Сарматтар мәдениеті.
Савромат-сармат тайпалары Орталық Азия мен Қара теңіз өңірі мәдениеттерін байланыстырды. Көршілес Босфор мемлекетімен байланыс орнатып, Алдыңғы Азия, Солтүстік Кавказға, Парфияға жаулаушылық жорықтар жасады.
3. Сарматтар туралы болжамдар.
4. Сарматтардың наным-сенімі.
Сабақты бекіту:
1. Сарматтар ескерткіштері Қазақстанның қай аймақтарында табылған? Картадан көрсет.
2. Савроматтар мен сарматтардың байланысы қандай?
3. «Савромат-сарматтардың көне замандағы орны» деген тақырыпта эссе жаз
4. Сарматтар туралы жазған тарихшыларды ата.
Бағалау:
Үйге тапсырма: § 23. Тест. Амазонкалар туралы аңызды оқып, түсінігін айту.
team in
our city! There are 50 people in our team. We've this course,
Survival English for Travel and Holidays, specifically for
people like you. We will make
key words and phrases that will make your trip exciting and
easy. We'll also test you through quizzes and homework.
Once you've finished the course, you should be able to
communicate with people with confidence, and hopefully
make some friends before you return!
Археологиялық ескерткіштердің ерекшеліктерін ажырат@valquiiriiia:Desacreditou do coitado um tiro no pé ou na mão? ¯\_(ツ)_/¯