Мета: домогтися засвоєння учнями змісту понять: плоский кут (у неявному вигляді), центральний кут, дуга кола, що відповідає даному центральному куту, градусна міра дуги кола, вписаний кут, — а також засвоєння учнями змісту властивості вписаного кута (про вимірювання вписаного кута).
Формувати вміння:
· відтворювати зміст вивчених тверджень;
· знаходити на готовому рисунку вивчені поняття;
· виконувати правильні зображення вивчених понять заданим описом;
· розв'язувати задачі із використанням вивчених тверджень на обчислення градусної міри вписаних та центральних кутів.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Наочність та обладнання: схема.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Перевірка правильності виконання письмової частини домашнього завдання відбувається під час перевірки зошитів із виконаною домашньою самостійною роботою. На уроці для зворотного зв'язку вчитель лише оголошує правильні відповіді (за необхідності видає учням правильні розв'язання для виконання роботи над помилками вдома).
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку
Для розуміння логіки вивчення матеріалу (як це правильно зауважують автори підручника) можна звернутись до схеми логічної побудови курсу геометрії 7 класу, а потім скласти відповідну схему для відображення логіки вивчення матеріалу у 8 класі. Результат може мати такий вигляд (див. схему).
Объяснение:
1. Точка Т – середина отрезка МР. Найдите координаты точки Р,
если Т (-2;4) и М (-6; -7).
2. a)АВ – диаметр окружности с центром О. Найдите координаты центра окружности, если А (9; -2) и В (-1;-6).
b)Запишите уравнение окружности, используя условия пункта а).
3. Дано: A(2;4)Bина отрезка МР. Найдите координаты точки Р,
если Т (-2;4) и М (-6; -7).
2. a)АВ – диаметр окружности с центром О. Найдите координаты центра окружности, если А (9; -2) и В (-1;-6).
b)Запишите уравнение окружности, используя условия пункта а).
3Найдите координаты точки Р,
если Т (-2;4) и М (-6; -7).
2. a)АВ – диаметр окружности с центром О. Найдите координаты центра окружности, если А (9; -2) и В (-1;-6).
b)Запишите уравнение окружности, используя условия пункта а).
3. Дано: A(2;4)B(-2;3)C(-1;5) Напишите уравнение медианы ВМ.
Т (-2;4) и М (-6; -7).
2. a)АВ – диаметр окружности с центром О. Найдите координаты центра одите координаты точки Р,
если Т (-2;4) и М (-6; -7).
2. a)АВ – диаметр окружности с центром О. Найдите координаты центра окружности, если А (9; -2) и В (-1;-6).
b)Запишите уравнение окружности, используя условия пункта а).
3. Дано: A(2;4)B(-2;3)C(-1;5) Напишите уравнение медианы ВМ.
4.Точки А(-3;-4), В(5;-4), С(5;8), D(-3;-1) – вершины прямоугкружности, если А (9; -2) и В (-1;-6).
b)Запишите уравнение окружности, используя условия пункта а).
3. Дано: A(2;4)B(-2;3)C(-1;5) Напишите уравнение медианы ВМ.
4.Точки А(-3;-4), В(5;-4
4.Точки А(-3;-4), В(5;-4), С(5;8), D(-3;-1) – вершины прямоугольной трапеции с основаниями ВC . Дано: A(2;4)B(-2;3)C(-1;5) Напишите уравнение медианы ВМ.
4.Точки А(-3;-4), В(5;-4), С(5;8), D(-3;-1) – вершины прямоугольной трапеции с основаниями ВC и АD, А(-2;3)C(-1;5) Напишите уравнение медианы В
Объяснение:
Мета: домогтися засвоєння учнями змісту понять: плоский кут (у неявному вигляді), центральний кут, дуга кола, що відповідає даному центральному куту, градусна міра дуги кола, вписаний кут, — а також засвоєння учнями змісту властивості вписаного кута (про вимірювання вписаного кута).
Формувати вміння:
· відтворювати зміст вивчених тверджень;
· знаходити на готовому рисунку вивчені поняття;
· виконувати правильні зображення вивчених понять заданим описом;
· розв'язувати задачі із використанням вивчених тверджень на обчислення градусної міри вписаних та центральних кутів.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Наочність та обладнання: схема.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Перевірка правильності виконання письмової частини домашнього завдання відбувається під час перевірки зошитів із виконаною домашньою самостійною роботою. На уроці для зворотного зв'язку вчитель лише оголошує правильні відповіді (за необхідності видає учням правильні розв'язання для виконання роботи над помилками вдома).
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку
Для розуміння логіки вивчення матеріалу (як це правильно зауважують автори підручника) можна звернутись до схеми логічної побудови курсу геометрії 7 класу, а потім скласти відповідну схему для відображення логіки вивчення матеріалу у 8 класі. Результат може мати такий вигляд (див. схему).